program


A Crosswind és az Ötöshangzat fafúvós kvintettek koncertje

A Crosswind és az Ötöshangzat fafúvós kvintettek koncertje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Onsdag, 29. November 2023 19:00

Lajtha: Quatre hommages, op. 42 – 1. Hommage á Jannequin. Chanson
Szervánszky: 1. fúvósötös – 1. Adagio – Allegro moderato, 3. Andante
Rózsa Pál: Dalok különféle hangulatban, op. 693
Muzsikás Együttes: Azt gondoltam eső esik (Pethő Csaba átirata)
Hajdu: Négy tétel fúvósötösre – 3. Arioso, 4. Rondo
Ötöshangzat: Pethő Rebeka (fuvola), Tóth-Kiss Petra (oboa), Bagi Boróka (fagott), Majzik Zsuzsanna (klarinét), Wadi Shahin Ákos (kürt)

SZÜNET

Françaix: 1. fúvósötös
Milhaud: René király kandallója, op. 205
Barber: Summer Music, op. 31
Crosswind Quintet: Dávid Boglárka (fuvola), Katrin Mátyás (klarinét), Varga Zsuzsanna (oboa), Lorx Laura (fagott), Csabay László (kürt)
Nagy lehetett a felfedezés öröme, amikor eleink rájöttek, hogy egy üreges csont, szarv vagy akár bambusznád végébe belefújva hangokat lehet előcsalogatni. Valahol itt kezdődött a fafúvós hangszerek története. Míg számos primitív kultúrában a mai napig megtalálhatóak ezek az egyszerű hangszerek, addig másutt a civilizáció fejlődésével párhuzamosan komoly evolúción mentek keresztül. Európában a reneszánsz idején indult meg a fafúvós hangszerek mai formáinak a kialakulása, csúcspontját pedig a romantikában érte el, amikor a fafúvósok gazdag hangszíneit is kihasználták már. Ebből adnak ízelítőt a Zeneakadémia hallgatói, bemutatva a fagott, oboa, klarinét és fuvola hangzásbeli gazdagságát.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Aktuelt


Szabó Balázs orgonaművész hangszerbemutatója

Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

PÅ PLAKATEN


A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.