Program


39 lépcsőfok
6

39 lépcsőfok

Igazi rendezői bravúr, négy színész jutalomjátéka negyven szerepben: egyik pillanatról a másikra változik a konferanszié elegáns hölggyé, a tejesember ügynökké, vagy a rozoga öregember kígyóvá. A néző hol egy skót mocsáron jár, hol egy Edinburgh felé száguldó vonaton, majd egy baljós hangulatú motelben.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. október 17. péntek, 19:00

Edward Snape és a Fiery Angel Limited engedélye alapján
John Buchan és Alfred Hitchcock : 39 LÉPCSŐFOK
Bemutató: 2022. október 8.

Patrick Barlow adaptációja
Simon Corble és NobbyDimon eredeti ötlete alapján
színpadra alkalmazta Horgas Ádám

Richard Hannay, a jól szituált agglegény biztonságos unalomban éli mindennapjait Londonban. Ám amikor egy kabaréesten megismerkedik egy elbűvölő, fiatal nővel, Hannay egy őrült gyilkossági- és kémhistória középpontjában találja magát. Ezzel kezdetét veszi a kalandos történet, mely elképesztő humorral teli epizódokon, viharos tempójú jeleneteken át vágtat a végkifejlet felé.

Igazi rendezői bravúr, négy színész jutalomjátéka negyven szerepben: egyik pillanatról a másikra változik a konferanszié elegáns hölggyé, a tejesember ügynökké, vagy a rozoga öregember kígyóvá. A néző hol egy skót mocsáron jár, hol egy Edinburgh felé száguldó vonaton, majd egy baljós hangulatú motelben.

Hitchcock filmjéből készült színpadi adaptáció, vérbeli bűnügyi komédiává varázsolva az alaptörténetet, mely 2005-ben óriási sikerrel került színre Londonban.

Szereposztás
Richard...................... Hrisztov Toma
Pamela...................... Bach Zsófia
Bohóc 1..................... Szirtes Balázs
Bohóc 2..................... Vadász Gábor

Alkotók
Fordító: Vajda Miklós
Díszlettervező: Horgas Péter
Jelmeztervező: Bujdosó Nóra
Zene, videó: Horgas Ádám
Rendezte: Horgas Ádám

A színdarabot Magyarországon a THEATRUM MUNDI Színházi és Irodalmi Ügynökség képviseli

Ajánlatunk


Janáček: Benőtt ösvényen, 1. kötet Kurtág György: Játékok » részletek SZÜNET Schumann: Gyermekjelenetek, op. 15 Brahms: 1. (C-dúr) zongoraszonáta, op. 1

Vannak zenei párbeszédek, amelyek évtizedekig tartanak: Snétberger Ferenc és Johann Sebastian Bach viszonya pontosan ilyen.

A Japánból érkezett, de ma már a budapesti Zeneakadémián tanuló Hasegawa Eriko a fiatal zongorista generáció egyik legígéretesebb képviselője. Játékát a technikai magabiztosság és a stílusbeli nyitottság jellemzi; nem véletlen, hogy 2026-ban elnyerte a kiemelkedő hallgatóknak járó Chrysanthemum-ösztöndíjat.

Ajánló


A Zeneakadémia főépülete, a Liszt Ferenc téri zenepalota a világ legvarázslatosabb koncerthelyszínei közé tartozik.

Az ország első számú jazz a cappella együttese, az Európában és a tengerentúlon is a legtöbb szakmai díjjal elismert magyar…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!