művész


Ács Norbert
2

Ács Norbert

Született: 1975

Színművész, bábszínész.

A salgótarjáni Bolyai János Gimnáziumban érettségizett. Egyik alapítója a pécsi Janus Egyetemi Színpadnak. Előbb történelem-művelődési menedzser szakon tanult, majd 2000-2004 között a Színház- és Filmművészeti Egyetem bábszínész szakos hallgatója volt. 2004-től a Budapest Bábszínház tagja. 2017-től a Színház- és Filmművészeti Egyetem doktori iskolájának hallgatója, mellette…

 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Színművész, bábszínész.

A salgótarjáni Bolyai János Gimnáziumban érettségizett. Egyik alapítója a pécsi Janus Egyetemi Színpadnak. Előbb történelem-művelődési menedzser szakon tanult, majd 2000-2004 között a Színház- és Filmművészeti Egyetem bábszínész szakos hallgatója volt. 2004-től a Budapest Bábszínház tagja. 2017-től a Színház- és Filmművészeti Egyetem doktori iskolájának hallgatója, mellette az intézmény oktatója. Szinkronizálással is foglalkozik.

Díjai:
Blattner Géza-díj (2012)
Havas-B. Kiss-díj (2009)

Jelenlegi munkái a Budapest Bábszínházban:
Dagadt Henrik Eskildsen - Gimesi Dóra-Janne Teller: Semmi (rendező: Hoffer Károly)
Pettson - Sven Nordqvist-Fekete Ádám: Pettson és Findusz (rendező: Bereczki Csilla)
Egérkirály - P. I. Csajkovszkij: Diótörő (rendező: Szőnyi Kató, Meczner János)
Lucifer - Madách Imre: Az ember tragédiája (rendező: Garas Dezső)
Argan, a képzelt beteg - Molière: A képzelt beteg (rendező: Alföldi Róbert)
Pete, Ben apukája - David Walliams: Gengszter nagyi (rendező: Hoffer Károly)
Antonio, Prospero öccse, a milánói trón bitorlója - William Shakespeare: A vihar (rendező: Szikszai Rémusz)
Idomeneus - Weöres Sándor: Holdbeli csónakos (rendező: Hoffer Károly)

Korábbi munkái a Budapest Bábszínházban:
Vasgyúró - Szálinger Balázs: Fehérlófia (rendező: Veres András)
Kormányzó (Georgi Abasvili), Tejárus, Lavrenti, Harmadik Vértes, Első Ügyvéd - Bertolt Brecht-Paul Dessau: A kaukázusi krétakör (rendező: Vidovszky György)
Schultz úr - Masteroff-Kander-Ebb: Kabaré (rendező: Alföldi Róbert)
Apa - Jeli Viktória-Tasnádi István: Rozi az égen (rendező: Tengely Gábor)
Faust - Goethe: Faust I-II. (rendező: Balázs Zoltán)
Apa - Oscar Wilde-Gerevich András: Csillagfiú (rendező: Tengely Gábor)
Truffaldino - Carlo Gozzi-Heltai Jenő: A szarvaskirály (rendező: Balogh Géza)
Zeusz - Homérosz-Garaczi László: Odüsszeusz (rendező: Valló Péter)
Ede bácsi, Ecetvári Eduárd - Bálint Ágnes: Egy egér naplója (rendező: Lénárt András)
Szegény Dzsoni - Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika (rendező: Lengyel Pál)
Pribék - Vörös Róbert: Sade márki 120 napja (rendező: Alföldi Róbert)
Jan Potocki: Parádé (rendező: Wieslaw Czolpinski)
Vackor - William Shakespeare: Szentivánéji álom (rendező: Josef Krofta)
Hook kapitány, Báró - J. M. Barrie-Háy János: Pán Péter (rendező: Kovács Géza)
Paszomány kapitány és mások - Alfred Jarry: Übü király és a magyarok (rendező: Kiss Csaba)
Christian Morgenstern: Bitódalok (rendező: Veres András)
Gazda, Francia király - Petőfi Sándor: János vitéz (rendező: Urbán Gyula)
Férfi, Vízilulu, Fekete tündér - Caryl Churchill: Az iglic (rendező: Tengely Gábor)
Náthás angol költő - Presser Gábor-Varró Dániel: Túl a Maszat-hegyen (rendező: Kovács Géza)
Oidipusz-karantén (rendező: Veres András)
Kroki, prózai udvari bolond - Szabó Borbála-Varró Dániel: Líra és Epika (rendező: Mácsai Pál)
Marke király - Márton László: Trisztán és Izolda (rendező: Csizmadia Tibor)
Csizmás kandúr - Charles Perrault-Nagy Viktória Éva-Schneider Jankó: Csizmás kandúr (rendező: Schneider Jankó)
Tukánok, Pista bácsi, Elefánt - Gingalló (rendező: Ellinger Edina)
Apa - Neil Gaiman: Coraline (rendező: Ascher Tamás)

Korábbi színházi munkái:
A Színház- és Filmművészeti Egyetemen:
Mesélő - Kenneth Grahame-Alan Bennett: Szellő a füzesben (rendező Czajlik József)
Csipkerózsika - Grimm testvérek-Rumi László: Csipkerózsika (rendező: Rumi László)
Vindice - Cyril Tourner: A bosszúálló tragédiája (rendező: Alföldi Róbert)
Carlo Goldoni: A hazug (rendező: Fodor Tamás)
A Nemzeti Színházban:
Weöres Sándor: Holdbéli csónakos (rendező: Valló Péter)
A Gárdonyi Géza Színházban:
Gaston - Arnold Wesker: A konyha (rendező: Csizmadia Tibor)
A Janus Egyetemi Színházban:
Rosanna Claterda: Albérleti színjáték (rendező: Szabó Máté)
Hétvége (rendező: Szabó Máté)
Én, Kassák Lajos (rendező: Tóth András Ernő)
A Pécsi Nemzeti Színházban:
Egy másik történet (rendező: Szabó Máté);
Wendauer - Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk (rendező: Soós Péter)
A Szkéné Színházban:
Mikó Csaba: Előjáték (rendező: Szabó Attila)
A Vaskakas Bábszínházban:
1000+1 éjszaka meséi (rendező: Ujvári Janka)
Faluturisták (Kisharsány - Ördögkatlan Fesztivál)
Gyárturisták (Zsolnay Kulturális Negyed)

Filmes és televíziós szerepei:
Jelenetek a szökésből (Tv játék 1999)
A hídember (2002)
Született lúzer (2008)
Jóban rosszban (2014)
Aranyélet (2016)

A párnaember

A párnaember

Radnóti Miklós Színház Nonprofit Kft.
APA
A szarvaskirály

A szarvaskirály

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Truffaldino, a főmadarász
Az ember tragédiája

Az ember tragédiája

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Lucifer
Az iglic

Az iglic

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Férfi, Vízilulu, Fekete tündér
Az Iglic

Az Iglic

Katona József Színház
Férfi, Vízilulu, Fekete Tündér
Csajkovszkij: A diótörő – óriásbábokkal

Csajkovszkij: A diótörő – óriásbábokkal

Müpa
Egérkirály
Csizmás kandúr

Csizmás kandúr

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Csizmás kandúr
Csizmás kandúr régi

Csizmás kandúr régi

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Csizmás kandúr
Diótörő

Diótörő

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Egérkirály
Diótörő

Diótörő

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Egérkirály
Egy egér naplója

Egy egér naplója

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Ede bácsi, Ecetvári Eduárd
Faust

Faust

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Színész
Fehérlófia

Fehérlófia

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Vasgyúró
Fehérlófia bemutató

Fehérlófia bemutató

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Vasgyúró
Gingalló

Gingalló

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Tukánok, Pista bácsi, Elefán
Gyárturisták

Gyárturisták

Pécsi Országos Színházi Találkozó
Színész
János vitéz

János vitéz

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Gazda, Francia király
Kabaré

Kabaré

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Schultz úr
Kabaré

Kabaré

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Schultz úr
Líra és Epika

Líra és Epika

Ódry Színpad
Rendező
Líra és Epika

Líra és Epika

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Kroki, prózai udvari bolond
Nagyító-Semmi

Nagyító-Semmi

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Dagadt Henrik Eskildsen
Odüsszeusz

Odüsszeusz

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Zeusz
Oidipusz-karantén

Oidipusz-karantén

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Játssza
Radnóti Színház: A párnaember

Radnóti Színház: A párnaember

Pécsi Nemzeti Színház Nonprofit Kft.
APA
Rozi az égen

Rozi az égen

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Apa
Semmi

Semmi

Csiky G. Színház Közhasznú Nonprofit Kft.
DAGADT HENRIK ESKILDSEN
Semmi

Semmi

Pécsi Országos Színházi Találkozó
Dagadt Henrik Eskildsen
Szentivánéji álom

Szentivánéji álom

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Vackor
Szóló szőlő - ESZME Bábszínház

Szóló szőlő - ESZME Bábszínház

Bethlen Téri Színház
Színész
Trisztán és Izolda

Trisztán és Izolda

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Marke
Túl a Maszat-hegyen

Túl a Maszat-hegyen

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Náthás angol költő
Übü király és a magyarok

Übü király és a magyarok

Budapest Bábszínház Nonprofit Kft.
Paszomány kapitány és mások

Ajánlataink