Program


Zenélő angyalok

Zenélő angyalok

Liszt-kukacok Akadémiája
Zenélő angyalok

10-15 éveseknek
 több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. november 12. szombat, 11:00

Dufay: Imperatrix Angelorum
Schütz: Sei gegrüsset, Maria, SWW 333
Messiaen: Les anges
Webern: In Gottes Namen aufstehn, op. 15/3
Mozart: Grabmusik, K. 42
Messiaen: Vocalise pour l’ange qui annonce la fin du temps
J. S. Bach: Sanctus, BWV 237
Mahler: Das himmlische Leben

Symphonia Angelorum

Vezényel és mesél Bali János

Hogy miként keletkezett a zene, azt nem tudjuk, de sokan gondolják úgy, hogy valamikor az ősi időkben az ember felfedezte a természet hangjainak szépségét, s megpróbálta a maga eszközeivel utánozni azt. Akárhogy történt is, a „klasszikusnak” is nevezett művészi zenében mindig fontos szerepet játszott a természet, illetve az a kérdés, hogy miként idézhető meg a körülöttünk lévő világ a zene segítségével. A Zeneakadémia ifjúsági programsorozata, a Liszt-kukacok Akadémiája az őszi félévben zene és természet viszonyát vizsgálja. A második koncerten a természet talán legkülönösebb lényei, az isteni és a földi világ közvetítőiként működő angyalok lesznek a főszereplők. Az angyalok énekét, illetve általában az angyalok lényét számos zeneszerző próbálta megragadni, s miként az a Liszt-díjas Bali János által összeállított, több mint 500 év zenéjét átfogó koncert során ki fog derülni, az angyalok egyáltalán nem azok a \'tündéri\' lények, ahogyan a karácsonyi kirakatok rendezői hajlamosak kezelni őket. „Iszonyú minden angyal” – írja Rainer Maria Rilke egyik legszebb versében, s Bali Jánostól azt is megtudhatjuk majd, vajon ez a meghökkentő kijelentés mire is vonatkozhatott. Aggodalomra persze semmi ok ha voltak is „iszonyú” angyalok, a róluk szóló zenék kivétel nélkül csodálatosak.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere is „szívesen fogyasztja” – állapította meg Debussy az 1900-es évek legelején. Dicséretében természetesen kritikát kell gyanítanunk, a századvég nehéz levegőjű, sűrű zenéjének elutasítását. Az ő ideálja a rokokó könnyedségének és szellemességének, finom érzékiségének újrateremtése volt, egy olyan zenei világ kialakítása, melyet olyannyira csodált például a kora 18. századi festő, Antoine Watteau vásznain.

A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

Ajánló


Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!