
Zenélő angyalok
Liszt-kukacok Akadémiája
Zenélő angyalok
10-15 éveseknek
több
Liszt-kukacok Akadémiája
Zenélő angyalok
10-15 éveseknek
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2016. november 12. szombat, 11:00
Dufay: Imperatrix Angelorum
Schütz: Sei gegrüsset, Maria, SWW 333
Messiaen: Les anges
Webern: In Gottes Namen aufstehn, op. 15/3
Mozart: Grabmusik, K. 42
Messiaen: Vocalise pour l’ange qui annonce la fin du temps
J. S. Bach: Sanctus, BWV 237
Mahler: Das himmlische Leben
Symphonia Angelorum
Vezényel és mesél Bali János
Hogy miként keletkezett a zene, azt nem tudjuk, de sokan gondolják úgy, hogy valamikor az ősi időkben az ember felfedezte a természet hangjainak szépségét, s megpróbálta a maga eszközeivel utánozni azt. Akárhogy történt is, a „klasszikusnak” is nevezett művészi zenében mindig fontos szerepet játszott a természet, illetve az a kérdés, hogy miként idézhető meg a körülöttünk lévő világ a zene segítségével. A Zeneakadémia ifjúsági programsorozata, a Liszt-kukacok Akadémiája az őszi félévben zene és természet viszonyát vizsgálja. A második koncerten a természet talán legkülönösebb lényei, az isteni és a földi világ közvetítőiként működő angyalok lesznek a főszereplők. Az angyalok énekét, illetve általában az angyalok lényét számos zeneszerző próbálta megragadni, s miként az a Liszt-díjas Bali János által összeállított, több mint 500 év zenéjét átfogó koncert során ki fog derülni, az angyalok egyáltalán nem azok a \'tündéri\' lények, ahogyan a karácsonyi kirakatok rendezői hajlamosak kezelni őket. „Iszonyú minden angyal” – írja Rainer Maria Rilke egyik legszebb versében, s Bali Jánostól azt is megtudhatjuk majd, vajon ez a meghökkentő kijelentés mire is vonatkozhatott. Aggodalomra persze semmi ok ha voltak is „iszonyú” angyalok, a róluk szóló zenék kivétel nélkül csodálatosak.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere is „szívesen fogyasztja” – állapította meg Debussy az 1900-es évek legelején. Dicséretében természetesen kritikát kell gyanítanunk, a századvég nehéz levegőjű, sűrű zenéjének elutasítását. Az ő ideálja a rokokó könnyedségének és szellemességének, finom érzékiségének újrateremtése volt, egy olyan zenei világ kialakítása, melyet olyannyira csodált például a kora 18. századi festő, Antoine Watteau vásznain.
A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.
Ezen az estén három jól ismert művész lép színpadra.
Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!