Program


Prunyi Ilona, Banda Ádám, Fenyő László és Molnár Zsolt kamaraestje - Fehér éjszakák

Prunyi Ilona, Banda Ádám, Fenyő László és Molnár Zsolt kamaraestje - Fehér éjszakák

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. február 15. csütörtök, 19:00

Kjui:
    D-dúr hegedű-zongora szonáta, op. 84
Rubinstein:
    Bé-dúr zongoratrió, op. 52
SZÜNET
Muszorgszkij:
    A bábjátékos
Arenszkij:
    1. (d-moll) zongoratrió, op. 32

Prunyi Ilona (zongora), Banda Ádám (hegedű), Fenyő László (cselló), Molnár Zsolt (bariton)

Orosz szerzők neve hallatán talán sokaknak a halhatatlan, grandiózus dallamok és olyan művek jutnak eszébe, mint Csajkovszkij Hegedűversenye, Rimszkij-Korszakov Seherezádéja vagy éppenséggel Muszorgszkij Borisz Godunovja. Bár valóban ez az orosz zene ismertebb arca, ott rejtőzik mögötte egy másik világ, a maga intim műfajával, a kamarazenével. Charles Dickens 1841-ben megjelent könyvének címe, a Ritkaságok régi boltja egészen találó címkéje lehetne az estének, hiszen a koncert repertoárján szereplő művek nem a toplistás darabok közül valók, mégis izgalmas képet adnak a 19. század végi orosz kamarazene világáról. A nagy orosz szimfóniákból és operákból tudjuk, mit jelent, amikor az orosz zenei világ és a nyugati formák találkoznak, Prunyi Ilona, Banda Ádám, Fenyő László és Molnár Zsolt koncertjén pedig meghallgathatjuk, miként jelenik meg ez az orosz íz a kamarazenében.

Ajánlatunk


Szabó Balázs orgonaművész hangszerbemutatója

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

A Zeneakadémia alapításának 150. évfordulója jó alkalom arra, hogy megvizsgáljuk az intézménytörténet és a magyar zenetörténet közös metszetét. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat egy lehetőség a visszatekintésre és az újrafelfedezésre.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!