
Mobilis Saxophone Quartet és Seleljo Erzsébet
Kamarazene karnyújtásnyira
Mobilis Saxophone Quartet és Selejlo Erzsébet
Kamarazene karnyújtásnyira
Mobilis Saxophone Quartet és Selejlo Erzsébet
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. január 30. kedd, 19:00
A szaxofonkvartett egyre népszerűbb klasszikus zenei felállás, mely az elmúlt években világszerte teret hódított magának. Ausztriában a 2009-ben alakult Mobilis Saxophone Quartet a formáció egyik úttörője, az együttes valamennyi tagja más-más nemzetiségű kiváló szólista. A különböző kulturális gyökereknek köszönhetően repertoárjuk igen széles, a szaxofonkvartettre írt kompozíciók mellett számos klasszikus repertoárdarab átiratát is magába foglalja. 2011-ben jelent meg díjnyertes debütáló albumuk, a következő években pedig két teltházas koncertet adtak a Bécsi Musikvereinban. Zeneakadémiai koncertjükön Seleljo Erzsébettel is színpadra lépnek, aki a londoni Royal College of Music és a bécsi Konservatorium Privatuniversität Wien növendékeként végezte klasszikus szaxofon tanulmányait. Műsorukat a nyitó Vivaldi-mű mellett 20. századi és kortárs szerzők népszerű, könnyedebb műveiből állították össze.
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
Anton Diabelli a klasszikus stílus egyik szellemes, sziporkázó képviselője. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy a nála tíz évvel idősebb Beethoven is monumentális variációsorozatot írt egyik témájára. Azt azonban kevesen tudják, hogy Diabelli nemcsak komponista és zongorista, hanem kitűnő gitáros is volt. A Triovirate gitártrió az ő, eredetileg is három gitárra komponált művét választotta koncertje nyitódarabjául. Ezt követi Darius Milhaud huszadik századi francia zeneszerző eredetileg két zongorára írt kompozíciója.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
Cziffra György szólóestje (1956)
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!