
Lukács Miklós és vendégei - Akusztikus, autentikus
Akusztikus, autentikus
Lukács Miklós és vendégei
Akusztikus, autentikus
Lukács Miklós és vendégei
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2016. február 27. szombat, 19:30
Lukács Miklós Trió: Lukács Miklós (cimbalom); Baló István dob; Orbán György (nagybőgő)
Szakcsi Lakatos Béla (zongora)
A zenész családból származó Lukács Miklós a Zeneakadémia elvégzése után a klasszikus zene mellett kezdett foglalkozni a jazz különféle irányzataival és a kortárs zenével. Különleges tehetséggel kelti életre a legkülönfélébb zenei formákat, legyen szó megírt szólamról vagy kötetlen improvizációról. Pillanatok alatt feloldódik az aktuális zenei környezetben, határozott mozdulatokkal alkotja újra a zenei matériát, könyörtelenül pontos interpretációja bámulatba ejtő. Egy interjúban úgy fogalmazott, hogy „kollégáimmal hosszú ideje azért küzdünk, hogy kivívjuk a cimbalomnak azt a figyelmet, amelyet megérdemel, ami kinyitja számára a teret, hogy egyenrangú hangszerként fogadják el, és bekerüljön a világ zenei vérkeringésébe”. Persze a zeneirodalom is meghatározta lehetőségeket: „Nekünk a kortárs zene az irodalmunk. Stravinsky volt az első, aki cimbalomra írt műveket. A romantika, a bécsi klasszikusok korszaka – az átiratokon kívül – nem kínál számunkra darabokat. Ezért mindig nyitottnak kell lennünk a kortárs zenére”. Eötvös Péter legújabb, cimbalomra írt művének az ősbemutatója 2014-ben volt a portugáliai Portóban, a Casa Di Música koncerttermében, a Remix Ensemble zenekarral. Végigböngészve Lukács Miklós szakmai útját, elmondható, hogy sikerült kivívnia az interjúban célul kitűzött figyelmet. Nekünk már nincs is más dolgunk, csak hátradőlni, és ízlelgetni a koncerten feltálalt zenei csemegéket.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.
A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével…
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!