Program


Lajkó István zongoraestje

Lajkó István zongoraestje

A FEKETE-FEHÉR SZÍNEI
Lajkó István zongoraestje

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. december 7. péntek, 19:00

 

Sosztakovics:
C-dúr prelúdium és fúga, op. 87/1
Sosztakovics:
a-moll prelúdium és fúga, op. 87/2
Sosztakovics:
D-dúr prelúdium és fúga, op. 87/5
Sosztakovics:
Desz-dúr prelúdium és fúga, op. 87/15
Medtner:
e-moll mese („A lovagok indulója'), op. 14/2
Medtner:
e-moll mese, op.34/2
Medtner:
Danza silvestra, op.38/7
Medtner:
Alla reminiscenza, op.38/8
Medtner:
Danza festiva, op.38/3
Glinka-Balakirev:
Reminiszcenciák Glinka 'Életünket a cárért' című operájára
SZÜNET
Csajkovszkij-Pletnyov:
Csipkerózsika – koncertszvit, op. 66
 

 

Lajkó István 2007-ben szerzett kitüntetéses diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zongora szakán Falvai Sándor és Szokolay Balázs növendékeként. Ugyanebben az évben nyert felvételt a Zeneakadémia Doktori Iskolájába, ahol zenei konzulense Wagner Rita volt. Doktori fokozatát 2014-ben szerezte meg. Számos hazai és nemzetközi versenyen ért el kiemelkedő helyezést, például a Szófiában megrendezett Nemzetközi Liszt-Bartók-Ligeti Zongoraversenyen nyert nagydíjat, első díjat és két különdíjat. 2008-ban az International Holland Music Sessions a New Masters on Tour koncertsorozat szólistájává választotta, 2010-ben Junior Prima Díjjal tüntették ki. Vendégszerepelt Európa több országában, valamint Kínában és az Egyesült Államokban is. Fellépett a pozsonyi Hummel Fesztiválon, az ostravai Janáček Fesztiválon, a Budapesti Tavaszi Fesztiválon, a pristinai Chopin Fesztiválon. Lajkó István ezen a koncertjén ritkán hallható remekműveket tűz műsorra 19. és 20. századi orosz zeneszerzőktől. A romantikusok, Balakirev és Csajkovszkij melléSosztakovics műfajt megújító prelúdium és fúgái, valamint Nikolai Medtnerkarakterdarabjai társulnak.

Ajánlatunk


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

Ajánló


A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett…

Kodály Zoltán és a Zeneakadémia kapcsolata szoros és meghatározó volt, mind Kodály életére, mind a Zeneakadémia fejlődésére nézve. Kodály a…

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!