
Konzis koncertek/1
Közreműködnek: a Bartók Béla Konzervatórium növendékei
Közreműködnek: a Bartók Béla Konzervatórium növendékei
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2016. október 12. szerda, 19:00
Hummel: Esz-dúr oktettpartita – 1. tétel
Mozart: F -dúr oboanégyes, K. 370
Mozart: 17. (C-dúr) szonáta, K. 296
Mozart: Esz-dúr zongoraötös, K. 452 – 1. tétel
Lou Harrison: The Song of Queztecoatl
Barber: Adagio, op. 11
Mozart: 25. (g-moll) szimfónia, K. 183
A Bartók Béla Konzervatórium – vagy ahogy a legtöbben ismerik, a Bartók Konzi – Magyarország legrégebbi középfokú zeneoktatási intézménye. Jogelődje, a Nemzeti Zenede 1840-ben alakult meg a Pest-Budai Hangász Egylet Énekesiskolájaként. Az alapításhoz szükséges összeg előteremtésében nem kisebb művész játszott vezető szerepet, mint Liszt Ferenc, aki két nagysikerű hangversenyt is adott az egylet javára. A Zeneakadémia 1875-ös megalakulásáig a Zenede a magyar zeneoktatás legrangosabb helyszínének, és az akkori zeneélet kulcsfontosságú intézményének számított. Az 1948-tól Állami Konzervatórium néven működő iskola 1966-ban vette fel Bartók Béla nevét, és 1973-tól működik a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gyakorlóiskolájaként. A Bartók Konzi 24 tanszakán jelenleg közel 400 hallgató tanul – a hagyományteremtő Konzis koncertek sorozat első hangversenyén közülük hallhatjuk a legkiválóbbakat.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!