Program


Hashtag Ensemble - A Lengyel Nagykövetség és a Lengyel Intézet ünnepi koncertje

Hashtag Ensemble - A Lengyel Nagykövetség és a Lengyel Intézet ünnepi koncertje

A Hashtag Ensemble-t 2013-ban alapította Ania Karpowicz. A csoport több kisebb kamaraegyüttesből áll, melyek kortárs zenei előadásokat és lengyel zeneszerzők műveinek népszerűsítését tűzték ki célul.

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. június 22. szerda, 19:00

A kezdeményezést művészeti együttműködésként is értelmezhetjük, melynek keretein belül fiatal zeneszerzők és előadóművészek kerülnek kapcsolatba egymással (Dariusz Przybylski, Ignacy Zalewski és Wojciech Błażejczyk). A Hashtag Ensemble eddig 72 ősbemutatót, különböző versenyeken nyert 103 díjat és 78 lengyel és nemzetközi zenei fesztiválrészvételt tudhat maga mögött. Az együttes zenei felvételeket készít a Lengyel Rádió és varsói színházai számára. Az Lengyel Rádió részére felvett Dante művéből készült Paradicsom című darab kísérőzenéjét kitüntették a Két Színház Lengyel Rádiós és Televíziós Fesztiválon Sopotban 2015-ben. A Magyar és Szlovák Kultúrintézetek támogatásának köszönhetően a Hashtag Ensemble kiadta első, Visegrádi Dalok című CD-jét, mely a Requiem Records Opus Series sorozatában jelent meg.

Műsor:

Négy darab Bartók Concerto című műve alapán
Variációk egy témára Ján Levoslav Bella Letí, letí roj című műve alapján
Három darab Karłowicz korai dalai nyomán
Négy darab Dvořák 'In Folk Style' című műve nyomán

Hashtag Ensemble Marta Grzywacz (ének); Ania Karpowicz (fuvola/piccolo); Paweł Janas (digitális harmonika); Krzysztof Kozłowski (zongora); Wojciech Błażejczyk (elektromos gitár)

Ajánlatunk


A Junior Prima díjas Devich Benedek zenész családban nőtt fel, és bár szülei nem erőltették a zenei pályát, támogatták érdeklődését. Koncertélményei hatására végül a nagybőgőt választotta, mert úgy érezte, így még közvetlenebbül képes kifejezni az emberi érzéseket. A nagybőgő egyre népszerűbb szólóhangszerként is, ezért Devich is nagy érdeklődéssel fordul az átiratok felé. A koncerten közreműködik a nemzetközi hírű zongoraművész, Palojtay János, akit Várjon Dénes generációja egyik legizgalmasabb egyéniségének nevezett.

A magyar Korossy- és a lengyel NeoQuartet munkásságát a művészek fiatal kora ellenére már számos díj és versenyeredmény fémjelzi. A két együttes nemcsak a klasszikus, hanem a modern kvartettrepertoár irányába is elkötelezett. Zeneakadémiai programjuk a 20. és 21. századi zeneirodalom izgalmas és sokszínű világába nyújt betekintést.

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

Ajánló


Magyar Valentin már több versenyen szerepelt sikerrel, 2023-ban pedig elnyerte a Zeneakadémia legtehetségesebb diákjának odaítélt Concorde-díjat, valamint a Cziffra Fesztivál…

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda…

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!