
Épületlátogatás haladóknak - Róth Miksa üvegablakok, mozaik
Túravezető és előadó: Fényi Tibor
Túravezető és előadó: Fényi Tibor
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. november 4. szombat, 15:00
Száztíz esztendeje, 1907 májusában avatták fel Budapest új zenepalotáját, a Zeneakadémiát. Az építészettörténetileg is egyedülálló, szecessziós stílusú épület három év alatt készült el Giergl Kálmán és Korb Flóris tervei alapján. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Koncertközpontja tematikus túra-sorozatot szervez a különleges jubileum alkalmából, „Épületlátogatás haladóknak” címmel. A 60–90 perces, magyar nyelvű idegenvezetéseken résztvevők létszáma maximum harminc fő lehet, a túrákra jegyek a Zeneakadémia jegypénztárában vagy online kaphatók.A századfordulón előszeretettel alkalmaztak üvegfestményeket, amelyek egy világtól elzárt, belső tér létrehozását tették lehetővé. A Zeneakadémia Nagy- és Kistermébe, valamint előcsarnokába beépített üvegablakok tervezésével és elkészítésével Róth Miksát, a kor egyik leghíresebb alkotóját bízták meg. Az üvegfestő, akinek stílusát kezdetben a historizmus, majd a szecesszió és az art deco határozta meg, számos hazai és külföldi elismerésben részesült, és művei nemcsak a magyar századfordulós épületekben, hanem pl. Hágában vagy Mexikóvárosban is fellelhetők. A Zeneakadémia festett ablakait többek közt növényi motívumokkal, illetve mitológiai alakokkal díszítette. A művészről és alkotásairól bővebben 2017. október 7-én 15 órakor hallhatnak az érdeklődők, Fényi Tibor történész túravezetésén.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián, különleges kétzongorás átiratokat megszólaltatva.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…
Mácsai János vezetése és előadása
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!