
Élesben - Különleges tehetségek osztálya
Közreműködnek a Zeneakadémia Különleges tehetségek osztályának hallgatói
Közreműködnek a Zeneakadémia Különleges tehetségek osztályának hallgatói
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. március 31. péntek, 19:00
A csodagyerekekről szóló legendák és történetek évszázadok óta nélkülözhetetlen elemei a zenetörténetnek. Sok szempontból ma sincs ez másképp: ritka az olyan zenész életrajz, amelyben ne találnánk egyetlen utalást sem az illető művész kisgyerekkorában megnyilvánuló kimagasló tehetségére. Az Élesben sorozat különleges tehetségeket bemutató koncertjén ezúttal olyan fiatal zenészek lépnek a Solti Terem színpadára, akik már kisiskolás koruk óta a Zeneakadémia falai közt, a legmagasabb művészi színvonalon edződnek. Olyan válogatott társaságról van szó, akik közé – az egész országból – évente mindössze egy-két új növendék kerülhet csak be. Ők azok a gyerekek, akik évek múlva joggal hivatkozhatnak majd arra, hogy már tizenévesen is az ország legnagyobb hangversenytermeiben koncerteztek. De hiába gondolják sokan ma is, hogy a tehetség valami olyan Isten adta ajándék, ami önmagában biztosítéka a sikernek, van valami, amiben a ma este hallható különleges tehetségek és a „nagy művészek” a legkevésbé sem különböznek. Ez pedig nem más, mint az a komoly és áldozatos zenei munka, amit egy-egy zenemű elsajátításába fektetnek. Ennek a rendkívüli munkának az eredményét láthatják és hallhatják az ország – túlzás nélkül állíthatóan – legtehetségesebb fiatal zenészeinek műsorán mindazok, akik ellátogatnak a Különleges tehetségek osztályának bemutatkozó koncertjére.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
Magyar Valentin már több versenyen szerepelt sikerrel, 2023-ban pedig elnyerte a Zeneakadémia legtehetségesebb diákjának odaítélt Concorde-díjat, valamint a Cziffra Fesztivál díját és aranyérmet hozott el a Bécsi Nemzetközi Zenei Versenyről. A fiatal pianista ezúttal a kései bécsi szonátastílus két legnagyobb alakja, Beethoven és Schubert darabjait tűzi műsorára.
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…
150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!