
Borbély László zongoraestje
Különböző korszakokban írott variációkat állít egymás mellé Borbély László, aki repertoárját tekintve az egyik legnyitottabb szellemiségű fiatal zongoraművész.
Különböző korszakokban írott variációkat állít egymás mellé Borbély László, aki repertoárját tekintve az egyik legnyitottabb szellemiségű fiatal zongoraművész.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. március 9. csütörtök, 19:00
Ez a műfaj mindig is a zeneszerzői alkotóerő és fantázia egyik fokmérője volt, hiszen a mesteri variációsorozat rendszerint végletesen egyszerű témát feldolgozva jut művészi magasságokba. Haydn melankolikus hangvételű remekműve gyakran hallható, ahogyan Mendelssohn egyszerre látványosan virtuóz és eszményi szépségű sorozata is a közönség egyik kedvence. Ezeket ellenpontozza Webern szigorú tizenkétfokúság szerint írt opusa, amelynek előadását összetettsége miatt a zongoraművészek csak egy szűk rétege vállalja. Más okok miatt ugyanez a helyzet Brahms majdnem félórás „zongoraszimfóniájával”, amelynek megszólaltatása komoly állóképességet, a grandiózus építmény időben történő fokozatos leleplezése pedig előadói nagyságot feltételez. A műsorban egy kuriózumot is hallhatunk, a harminc éve elhunyt katalán szerző, Federico Mompou egzotikus hangzású, szintén nagyszabású Chopin-variációit.
Műsor:
Ezen az estén a zongoratrió-irodalom alapművei, Mozart, Mendelssohn és Schumann szerzeményei szólalnak meg három tehetséges művész előadásában. Korossy-Khayll Csongor Junior Prima díjas hegedűművész, a Zeneakadémia Doktori Iskolájának hallgatója, valamint alapító tagja és első hegedűse a Korossy Kvartettnek, amellyel a Bartók Világversenyen döntőbe jutott. Várallyay Kinga zongorista jelenleg ugyancsak a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktorandusza. A zenész családból származó Dolfin Balázs csellista tehetségét és elhivatottságát Junior Prima díjjal jutalmazták, de 2025-ben elnyerte a a Cziffra Fesztivál Tehetség díját is.
A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.
Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!