Program


Barokk hangszercsodák

Barokk hangszercsodák

Mandel Róbert hangszertörténeti sorozata

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. december 9. péntek, 19:00

A műsorból:

Michel Corrette:Dudaverseny, op. 4.
Michel Corrette:'La belle Vielleuse' - tekerőlantra
J.S. Bach:C-dúr prelúdium, BWV 999
Jacques Hotteterre: Darabok harántfuvolára

Mandel Róbert (vielle de cour) Paul Beekhuizen (musette de cour) Németh Pál (barokk fuvola) Savaria Barokk Zenekar (művészeti vezető: Németh Pál)

Mandel Róbert évtizedek óta a magyar zenei élet fáradhatatlanul aktív szereplője, előadóművészként, hangszerészként, a hangszertörténet kutatójaként, feledésbe merült instrumentumok felfedezőjeként egyaránt. Nem véletlen, hogy hangszertörténeti sorozatait nagy érdeklődés övezi évek óta. Erre az estére is számos meglepetéssel és érdekességgel készül, a közönség ezúttal is olyan hangszerekkel találkozhat a színes műsorban, amelyeket ritkán hallhat élőben. Itt van például a két különböző hangszert egyesítő, Bach által is kedvelt lantcsembaló, vagy annak nagytestvére, a mára szintén „kihalt”, és csak a 20. században újra felfedezett theorbacsembaló. Mindkét instrumentumot a régizene-iskolák egyik fellegvárában, a bázeli Schola Cantorumban tanult Borsányi Márton szólaltatja meg. Hallhatjuk továbbá a számunkra elsősorban népzenénkből ismert, de XV. Lajos korában divatos francia instrumentummá vált tekerőlantot, valamint színpadra lép a magyar régizene-játék egyik úttörője, Németh Pál is, aki amellett, hogy kiváló fuvolaművész, zenekarával elévülhetetlen érdemeket szerzett a 17-18. századi zenetörténet remekműveinek magyarországi megismertetése terén.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Ajánló


„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!