
Anima Musicae Kamarazenekar
Anima Musicae Kamarazenekar
Anima Musicae Kamarazenekar
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. szeptember 30. szombat, 19:00
Az Anima Musicae Kamarazenekar 2010-ben a Zeneakadémia akkori és volt hallgatóiból alakult. Első koncertjüket az Óbudai Társaskörben adták, azóta már rengeteg helyen megfordultak, többek között a bécsi Musikvereinban és a Berlini Filharmóniában is adtak koncertet. A nagy hangversenytermek mellett vidéki magyar városokban is gyakran játszanak, visszatérő vendégek Győrben, Pécsett, Miszlán és Martonvásáron, a Brunszvik-kastélyban. Nemzetközi díjaik mellett már az első önálló lemezük is elkészült a Hungarotonnál, ezen Mozart művei szerepelnek. Repertoárjuk rendkívül változatos és sokszínű, a barokktól a kortárs zenéig minden megtalálható rajta. Hivatásuknak tekintik kortárs magyar zeneszerzők műveinek előadását, bemutatását. Rendszeresen kerülnek műsorra nekik írott, teljesen új művek. Ezen a koncerten a két 19–20. századi angol zeneszerző műve mellett szerepel egy ősbemutató is: Beischer-Matyó Tamás brácsaversenyét itt hallhatja először a közönség, Bársony Péter Liszt-díjas brácsaművész, a Zeneakadémia tanára szólójával.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.
A magyar Korossy- és a lengyel NeoQuartet munkásságát a művészek fiatal kora ellenére már számos díj és versenyeredmény fémjelzi. A…
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!