
Aleksandar Madžar és a Kelemen Kvartett
Otthon a Zeneakadémián
Aleksandar Madžar és a Kelemen Kvartett
Otthon a Zeneakadémián
Aleksandar Madžar és a Kelemen Kvartett
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. április 12. csütörtök, 19:30
Az Otthon a Zeneakadémián sorozat utolsó hangversenyén a Kelemen Kvartett Brahms mellett Haydn és Schumann egy-egy kamaraművébe avatja be a hallgatóságot. Haydn a „vonósnégyes atyjaként” nem szorul bemutatásra: 68 vonósnégyesével valóban gyakorlatilag ő alakította ki e műfaj szabványos kereteit. Más a helyzet Schumann esetében. 1842-ben, amikor kamaraműveinek zömét komponálta, három vonósnégyese is elkészült, a darabok mégsem váltak a repertoár szerves részévé. Az A-dúr vonósnégyest sokáig elhanyagolták, mondván zenei szövete túlságosan zongoraszerű; a költőiség, a Schumannra jellemző egyedi megoldások azonban a helyenként szokatlan írásmód ellenére is jogos helyet biztosítanak számára a koncertpódiumon. Brahms f-moll zongoraötöse a zeneszerzőre olyannyira jellemző hosszas alkotófolyamat mintapéldája lehetne, sokszoros átdolgozás után nyerte el végleges formáját, mely helyenként merészen átlépi a hagyományos formaépítés kereteit. Megszólaltatásában a Kelemen Kvartetthez a szerb zongoraművész Aleksandar Madžar csatlakozik.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!